fbpx

נעים להכיר
שמי רוית רוד, אמא לשלושה מקסימים,  מעצבת פנים והום סטיילינג, מרצה, בלוגרית ומנטורית למעצבים מתחילים.

אני שמחה לחלוק איתכם הקוראים את אהבתי הרבה לעיצוב ולייף סטייל, ולפתוח לכם צוהר לעולם קסום של עיצוב משובח, צבע, חומר, השראה, כלים ועוד הפתעות- העולם שלי. מאחלת לכם קריאה מהנה! רוית רוד- עיצוב פנים והום סטיילינג 0542375570

rod@ayelec.com

ליצירת קשר השאר מספר ואחזור אליך!
הרשם לקבלת פוסטים ישירות למייל

בטון מוסיף המון- מדווחת מהשטח

בטון מוסיף המון- מדווחת מהשטח

בשנים האחרונות אנו עדים לשימוש נרחב בטייחים למיניהם בעיצוב פנים וחוץ הבית.

באופן אישי אני מאוד אוהבת להשתמש ביישומי טיח שונים בעיצובי.

לאחרונה נחשפתי לבטון, חשיפה שעוררה את סקרנותי והביאה עימה רצון להתנסות וליישם אותו.  בתור היותי חובבת מושבעת של שימוש בחומרים טבעיים בעיצוב הבית, שמחתי לגלות מוצר חדש ומעניין.

פרוייקט הלבשת דירה של זוג צעיר הגיע בדיוק בזמן הנכון, ויחד החלטנו להשתמש בטיח דמוי בטון בקיר הטלויזיה.

יצאתי לשטח לשלב החקירה, אותו אני נוהגת לבצע בטרם אתנסה בחומר חדש ולא מוכר. סדנת יישום בטיח דמוי בטון בבית טמבור, ושיחה מעמיקה עם היועצים המקצועיים היוו השראה לפוסט.

 

הדרכה
איתן בפעולה. הדרכת מעצבים בבית טמבור אודות ה-TOAL LOOK.

אין ספק שבמבט מקרוב היישומים השונים נראים נפלא ומדמים בטון בצורה כמעט מושלמת. הם לא מתאימים לכל בית ולכל אחד, אך למי שאוהב את המראה הטבעי ומוכן להשקיע בהכנה ובתחזוק נכונים, אני ממליצה בחום.

 

ערבה- טיח מינרלי במראה בטון. בתצוגה בבית טמבור.
ערבה- טיח מינרלי במראה בטון. בתצוגה בבית טמבור.

ועד שיהיו לי תמונות  מהדירה, בינתיים קבלו קצת מידע ותמונות של מעצבים מקומיים המשתמשים בחומר הנפלא הזה.

 

בשנים האחרונות נהנה חומר הגלם – הבטון מהכרה מחודשת. אותו חומר עתיק יומין, שמלווה את תרבות הבנייה המערבית מקדמת דנא. בשנים האחרונות זוכה הבטון לקאמבק לא פחות מזוהר בכל תחומי העיצוב. אותו חומר בנייה אפרורי שעד המאה ה-18 כוסה בשכבות של צבע וחיפויים שונים, ניצב היום במערומיו בחזית הבמה האדריכלית ומקבל פרשנות חדשה החל ממעצבים ועד יצרנים לתצורות שונות של חומר ובחירה יצירתית היכן להציבו.

לבטון כמה יתרונות בולטים שאפשרו לו להפוך לחומר בנייה זמין ופופולרי. אחד מיתרונותיו הבולטים הוא חוזק הלחיצה הגבוה שלו, עצם העובדה שניתן להעמיס על גביו משקלים כבדים מבלי לגרום לעיוות הפכו אותו לחומר בנייה מבוקש. לעומת זאת הבטון הוא חומר פריך, ובעוד שהוא עמיד להעמסה, הוא מצטיין פחות בתנאים של לחיצה. זו הסיבה לפיתוח המוצר הידוע לכל בשם "בטון מזוין" –  בטון שמכיל בסיס של פלדה או מוטות ברזל, כאשר השילוב בין שני החומרים יוצר איזון בין כוחות המתיחה והלחיצה. האיזון מקנה חיזוק לחומר ומשפר באופן ניכר את העמידות בפני שברים וסדקים. יתרון נוסף וחשוב של הבטון טמון באפשרות לצקת אותו במצב נוזלי בכל צורה נדרשת ולקבל תוך זמן קצר תוצר סטטי ועמיד.

הטרנד התעשייתי

המראה התעשייתי בעולם העיצוב, הוא טרנד הולך ומתחזק בשנים האחרונות, ואף ניתן להצביע עליו כמגמה של ממש. הטרנד מתבטא בשילוב חומרים כגון עץ גולמי ומתכת לא מעובדת, מינימליסטיות בבחירת הצבעוניות ושילוב של אלמנטים בעלי מראה מחוספס ונטול קישוטיות. כל אלו משתלבים באופן טבעי בעיצוב חללים בעלי מראה תעשייתי, עירוני ומודרני. שימוש נפוץ בחומריות הבטון בעיצוב ושיפוץ בתים הוא פועל יצא להתחזקות ה'לוק' התעשייתי. מעצבים רבים מוצאים לנכון לשלב את הבטון בעיצובים רבים תוך ניצול היתרונות המובהקים שלו, כחומר זמין וקל ליישום הן בפנים ובחוץ הבית. כמו חומרים נוספים, הבטון חצה את הגבול – מחומר גלם לבניין, ובכך עבר לחזית כחומר גמר בעל נוכחות ואמירה עיצובית בפני עצמו. ההבדל בין חומר בנייה וטכנולוגיית גמר הוא שחומרי בנייה תפקידו לשמש לביסוס ויציבות מבנים בעוד שחומרי גמר תפקידם ליצור חיפוי וכיסוי קישוטי.

טוטאל לוק בטון של טמבור

כהמשך ישיר למגמת המראה התעשייתי, חברות עיצוב גדולות וקטנות פיתחו מוצרים שמספקים תשובה לאותו צורך גובר. בחברת טמבור לדוגמה, השיקו לאחרונה סדרת מוצרים בהשראת טרנד הבטון. הסדרה נקראת Total look"בטון" והיא כוללת מוצרי חיפוי לחללי פנים, קירות חיצונים, ואף מוצרים לכיסוי רצפה. קצת פרטים על המוצרים וההבדלים ביניהם:

ערבה: ה'ערבה' הוא טיח מינרלי ליישום על קירות חוץ, אך גם על קירות פנים, הוא בעל מראה טבעי תעשייתי של בטון חשוף. הטיח הוא על בסיס מים, ויחד עם זאת ערבה דוחה רטיבות. הוא עמיד לתנאי חוץ, ושומר על הגוון לאורך זמן.

בהדרכה בבית טמבור הוסבר לנו  כי יש להכין את הקירות בטרם השימוש בערבה. הטיח המינרלי זקוק לחומר יסוד מקשר על בסיס מינרלי כגון קוורץ או נגבה. כמו כן, רצוי בשימוש בחללים רטובים להניח סילר מינרלי כדי להגן עליו.הסילר המומלץ הוא CT13.

אומנם כל צבעי מיומן יוכל ליישם אותו, אך המלצה שלי, לא לחסוך באיש מקצוע מיומן היודע כיצד לעבוד עם החומר הנפלא הזה, או לחילופין לשלוח את הצבעי שלכם להדרכה קצרה ויעילה בבית טמבור.

 

 

 

ערבה. אדריכל שי ועקנין. התמונה באדיבות טמבור
ערבה.- טיח במראה בטון טבעי. אדריכל שי ועקנין.
התמונה באדיבות טמבור

 

מבט מקרוב על הטקסטורה של ערבה
מבט מקרוב על הטקסטורה של ערבה

 

 

קריאיטנה: ציפוי זה מיועד לרצפות וביכולתו להעניק כמעט לכל משטח מראה של בטון מוחלק. הקראיטינה מתאימה ליישום על גבי ריצוף קיים, על גבי בטון, ומכיוון שהוא מיושם במצב נוזל ניתן קל מאוד ליישם אותו במשטחים לא רציפים כמו מדרגות. את הציפוי ניתן להשיג בעשרה גוונים שונים.

חשוב לדעת כי יש להכין את השטח טרם היישום בכדי לקבל מראה מושלם.מתאים בעיקר על גבי ריצוף פשוט בעל פוגות צרות, על גבי בטון או מדה מתפלסת. כאשר קיים ריצוף לא אחיד ובעל קימורים ושיפועים, יש צורך בהכנה מקיפה יותר.

 

ציפוי רצפה בחומר המדמה מטון מוחלק.התמונה באדיבות טמבור
ציפוי רצפה בחומר המדמה בטון מוחלק. התמונה באדיבות טמבור

בטון אדריכלי S-900 : הבטון האדריכלי הוא חומר ציפוי למילוי תיקון והחלקה של פגמים בקירות וברצפות בום. החומר חזק באופן מיוחד ומתאים ליישום ישירות על הקירות והרצפות.

 

התמונה באדיבות טמבור
בטון אדריכלי. התמונה באדיבות טמבור

 

ההיכרות מקרוב עם החומרים החדשים הביאה עימה ציפיה ודריכות לשימוש בהם ומעוררת אצלי התרגשות גדולה לקראת חיפוי קיר הטלויזיה בדירת הזוג הצעיר והמקסים, ששם את מבטחו בי בשימוש בחומר חדש.

אני צופה כי יעשה שימוש  נרחב ביישומים הללו ע"י מעצבים ואדריכלים. ככל שעולם העיצוב נוטה יותר לכיוון תעשייתי, לא מעובד עם נטייה לאורבניות, כך השימוש בחומרים המדמים חומר טבעי וגולמי יתרחב.

ומה אתם חושבים על החומר? התרשמתם? אשמח לקרוא את תגובותיכם.

 

ועד הפוסט הבא  שלכם באהבה

רוית

 

 

תגובות

תגובות

9 מחשבות על “בטון מוסיף המון- מדווחת מהשטח”

 1. היי
  אשמח לדעת כמה עולה לצבוע בטיח ערבה למר.
  קבלתי הצעה 300 שח.
  תודה

 2. היי
  היי יש לנו קיר מרכזי מאוד בסלון שרצינו לצבוע אותו בערבה אך מתלבטים מאחר והקיר מלווה
  את המדרגות לקומה השנייה כלומר ייגעו בקיר בוודאות ויש סבירות גבוהה שהוא יתלכלך.
  הבנתי שיש קושי בניקוי או תיקון טייח באופן כללי.

  האם משיכת שכבת סילר על גבי הקיר יכולה להספיק מבחינת ההגנה עליו והאפשרות לניקוי הקיר?

  תודה

  1. היי
   אכן הבנת נכון. טיח הוא לא בר תיקון וקשה לניקוי. יחד עם זאת טיח ערבה חלק ולכן קל יותר לנקות מאשר טיח גס ובעל חספוס. סילק בהחלט יכול להוות שכבת הגנה. וכן ממליצה על צבע כהה יחסית לטיח, כך יטשטש כתמים.

  2. היי
   אכן הבנת נכון. טיח הוא לא בר תיקון וקשה לניקוי. יחד עם זאת טיח ערבה חלק ולכן קל יותר לנקות מאשר טיח גס ובעל חספוס. סילק בהחלט יכול להוות שכבת הגנה. וכן ממליצה על גוון כהה יחסית לטיח, מה שמבטיח שפחות יראו כתמים.

 3. רוית שלום,
  מה ההבדל בין מראה של טיח מינרלי לבין בטון מוחלק על קיר ?
  שואלת כדי לדעת מה עדיף לגבי עיצוב קיר פינת אוכל 2.8 על 2.8 הבית בסגנון עיצוב מודרני.

  1. היי רינת,
   כמו כל דבר בעולם החומרים, אחד דומה השני הדבר האמיתי.
   מעבר לכך, טיח מינרלי גס יותר.מבחינת מה עדיף זה עניין של עלויות ותוצאה סופית וההחלטה אך ורק שלך.
   חג שמח?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים בבלוג:

דילוג לתוכן