fbpx

נעים להכיר
שמי רוית רוד, אמא לשלושה מקסימים,  מעצבת פנים והום סטיילינג, מרצה, בלוגרית ומנטורית למעצבים מתחילים.

אני שמחה לחלוק איתכם הקוראים את אהבתי הרבה לעיצוב ולייף סטייל, ולפתוח לכם צוהר לעולם קסום של עיצוב משובח, צבע, חומר, השראה, כלים ועוד הפתעות- העולם שלי. מאחלת לכם קריאה מהנה! רוית רוד- עיצוב פנים והום סטיילינג 0542375570

rod@ayelec.com

ליצירת קשר השאר מספר ואחזור אליך!
הרשם לקבלת פוסטים ישירות למייל

הום סטיילינג משודרג לדירת קבלן בכ"ס הירוקה

הום סטיילינג משודרג לדירת קבלן בכ"ס הירוקה

אוגוסט הוא חודש קשוח. כולם נוסעים, עוברים, לחוצים. כשהיא התקשרה אלי, בשיא החופש, היא ידעה שהיא מבקשת לוח זמנים בלתי אפשרי, ואני כמעט עמדתי לוותר. הם טסים, אני טסה, איך נצליח לעמוד בזה? לא אוהבת להתחייב לדברים שאני לא יכולה לעמוד בהם. ובכל זאת נפגשנו, כי היא הייתה מקסימה בשיחה, כי היא כל כך רצתה, כי החלטתי שאני לוקחת על עצמי את האתגר של להגיע למצב של מדירת קבלן ריקה, לא פונקציונלית בעליל ועם המון בעיות, לבית מעוצב, נעים, שיש בו כל מה שהם צריכים.

מלבד הלבשה לכל הדירה, הצורך העיקרי היה להתמודד עם מטבח שאין בו אחסון, עם מקלחת הורים וחדר ארונות בגודל של קופסת גפרורים, עם קירות שמקטינים ומחשיכים.

המטבח לפני. ללא אחסון, מתוכנן לא נכון, עם קיר חוסם

כבר למחרת הפגישה יצאנו לדרך. כינסנו את הקבלן והנגר. התחלנו לבנות פלטת צבעים, להעלות רעיונות ולחלום חלומות.

והם נכנסו לביתם בזמן. עשינו את הלא יאומן. אמנם עוד היו לפנינו מספר לא קטן של פריטים לרכוש, אבל הדירה היתה לחלוטין ראויה למגורים.

 

המטבח ופינת האוכל

בהום סטיילינג אני נדרשת לעיתים קרובות למצוא פתרונות לאתגרים ובעיות. הבעיה העיקרית היתה המטבח, אם אפשר היה לקרוא לו כך, שהיה מתוכנן כך שאין בו כמעט אחסון והיה בו קיר ענק ריק וחסר משמעות, וקיר חוסם בינו לבין פינת האוכל שלא הותיר מקום לשולחן המכובד שהם הביאו מהדירה הקודמת.

הסרנו את הקיר, תכננתי את המטבח כך שבמקום ר קטן יהפך ל-ח שיש בו הכל מהכל, עם המון אחסון כמו שמשפחה צריכה. החלפנו את הידיות לידיות ברזל שישוו למטבח מראה יותר נכון ועכשווי, הסרנו את החלק של הגבוהים (גבוהים נמוכים ולא נכונים בעליל), תכננתי יחידת גבוהים חדשה מאותו חומר ומאותו הצבע של המטבח הקיים, כולל תכנון של מדפים הפונים לסלון כדי שלא יראו דופן פורמייקה לא אטרקטיבית. ובכך הם קיבלו מטבח הגאה להיקרות כך. רחב ידיים, חתיך ושיש בו מקום לכל מה שהם צריכים.

בעקבות הסרת הקיר המפריד בין המטבח לפינת האוכל, החלל נפתח ואפשר את מיקום שולחן האוכל המסיבי.

הכסאות, שהיו בצבע שמנת, נצבעו לשחור כדי להתאים לקונספט העיצובי, ואלמנטים דקורטיביים מקשטים את הפינה.

 

המטבח אחרי- מלא במקומות אחסון, מתוכנן נכון, ללא הקיר החוסם
צילום:אורית ארנון

 

תכנון נגרות שמיפה את דופן ארון המטבח.
צילום: אורית ארנון
זה הקיר שהוקצה לפינת האוכל. ללא מעברים, מתאים רק לשולחן קטנטן
פינת האוכל אחרי. השולחן שעבר מהדירה הקודמת, גדול מימדים, נכנס ללא בעיה בחלל שנוצר
צילום: אורית ארנון
מגש מראה המאפשר סטיילינג מושלם לשולחן האוכל
צילום: אורית ארנון

הסלון והכניסה

לאחר שהחלטנו לחפות את כל הדירה בפרקט, והוחלט כי הספה שיש להם עוברת איתם, פנינו לבנות את פלטת הצבעים שלוקחת בחשבון את מה שקורה במטבח ובפינת האוכל. לאפור של הספה נוסף השחור של הידיות במטבח וכסאות פינת האוכל, ולהכנסת צבעוניות נבחרו ירוק טורקיז עמוק וצהוב. כהרגלי בכל פרוייקט, קיר הטלויזיה מקבל התייחסות. הפעם נבחר צבע טיח לכל אורך הקיר כולל ההנמכה שממשיכה מעל פינת האוכל ליצירת עומק ועניין בנישה.

בתחילה לא דובר על קונסולה לכניסה,שכן תוכננו מדפים בדופן הארון החדש של המטבח לשם כך. התכנון היה לשידת מגירות נמוכה שתאחסן נעליים, אבל כמו בכל תהליך שיש בו שינויים, השתנו ההחלטות והנעליים מצאו מקום אחר והוחלט להעמיד קונסולה שתברך את פני הבאים לדירה.

מבט לחזית הסלון. הספה הגיעה מהבית הקודם
צילום: אורית ארנון
כך נראה הסלון מהכניסה
צילום: אורית ארנון

 

 

הפריטים שעושים את ההבדל
צילום: אורית ארנון

 

קיר הטלויזיה חופה בצבע טיח. כדי לא להפוך את הבית למודרני מדי, נבחר מזנון בסגנון כפרי וחם.
צילום: אורית ארנון

 

ברוכים הבאים לבית המשפחה. קונסולה שייעודה לנוי בלבד.
צילום: אורית ארנון

 

סוויטת הורים

התכנון הקבלני כלל חדר מקלחת קטן וחדר ארונות פצפון. הנדסת אנוש היא מרכיב מאוד חשוב בהלבשת הבית. הבעל, 2מ' גובה, חשש כי שטח המקלחת יהיה צפוף מדי עבורו והוא אכן צדק. בנוסף, חדר הארונות הפצפון לא יכול היה להכיל את כל בגדיהם. המלצתי לחבר בין שני החדרים כך שיווצר חדר מקלחת רחב ידיים ומפנק, ובחדר השינה למקם ארון גדול, מרווח ומואר. ההמלצה התקבלה בברכה.

מכיוון שהיינו בשלהי החופש הגדול, במוד של חופשה, בניתי לחדר השינה ולחדר המקלחת קונספט של חופשה יוונית. צבעי כחול ולבן בשילוב עץ, יוצרים אווירה נעימה, מוארת ואכן נותנת תחושה של חופש.

 

 

 

הדלת לחדר הארונות הוסרה, הקיר בין שני החדרים הוסר אף הוא. סוויטת הורים מפנקת בקונספט חופשה ביוון. צילום: אורית ארנון

 

המיטה עברה מביתם הקודם, אליה הותאמו כל הפריטים הנמצאים בחדר השינה. צילום: אורית ארנון

 

הצד שלו
צילום: אורית ארנון
במקום חדר ארונות פצפון וכוכי, ארון רחב ידיים ומאור. צילום: אורית ארנון
חדר מקלחת הורים בקונספט חופשה יוונית, גדול ומפנק. צילום: אורית ארנון

 

חדר הבנות וחדר המשחקים

תוכנן להמשיך להלין את שתי הבנות יחד בשל גילן. המיטות עברו מהבית הקודם. לבנות אוסף נסיכות מיניאטורה שמצא את מקומו על הקיר. כמו כן הן חלמו על פינת איפור. הגשמתי להן בשמחה את שתי הבקשות.

הן בורכו במשחקים והן אוהבות לצייר, לקרוא ולהתעסק ביצירה. חדר המשחקים תוכנן כך שיכיל את כל מה שהן אוהבות לעשות. פינת קריאה כייפית, פינת יצירה פונקציונלית, אחסון לצעצועים הרבים וארון בו מוסתרים כמויות הספרים והצעצועים הנוספים הרבים.

 

חדר השינה של הבנות. עדיין קטנות ועוצב ברכות. צילום: אורית ארנון

 

המיניאטרות מקשטות את הקיר ופינת האיפור הצליחה להוציא מהן קריאות שמחה. צילום: אורית ארנון
חדר משחקים שיש בו את כל הפונקציות שהן אוהבות לעסוק בהן. צילום: אורית ארנון

 

חדר האמבטיה של הבנות

בחדר האמבטיה של הבנות היה קיר מפריד בינו לבין חדר השירות. יש בזה הגיון, שכן הקיר מסתיר את מכונת הכביסה והבלגאן של חדר שירות. יחד עם זאת, החדר היה חשוך ובמצבו הקבלני היה מקום לארון קטן מאוד. אחד מהקירות המפרידים הוסר. מאחורי הקיר שנותר עומדות מכונת הכביסה והייבוש עם ארון קטן לכל מה שצריך. ממול, סלי כביסה דקורטיביים. הארון גדל משמעותית והן קיבלו חדר אמבטיה מואר, מרווח ונעים.

 

חדר האמבטיה לפני. קטן וחשוך

 

חדר האמבטיה אחרי. מעוצב, מואר ומרווח
צילום: אורית ארנון

 

תודות: אייל פארן-נגרות, נירלט- צבעי הדירה, דומוס נייטשר-פרקט, עמודי שלמה- ארון אמבטיה בנות, ריצופים וכלים סניטריים, בלי דברים יפים לבית-אקססוריז, גלי ליבנה- אקססטריז, בליינדס אס וילונות.

עוד פרוייקט הגיע לסיומו. נפרדנו בחיבוק והיא סימסה לי "אני מאמינה שעוד נפגש". אני פה תמיד באהבה רבה.

ועד הפוסט הבא

שלכם באהבה

רוית רוד סטודיו להלבשת הבית

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים בבלוג:

דילוג לתוכן