fbpx

נעים להכיר
שמי רוית רוד, אמא לשלושה מקסימים,  מעצבת פנים והום סטיילינג, מרצה, בלוגרית ומנטורית למעצבים מתחילים.

אני שמחה לחלוק איתכם הקוראים את אהבתי הרבה לעיצוב ולייף סטייל, ולפתוח לכם צוהר לעולם קסום של עיצוב משובח, צבע, חומר, השראה, כלים ועוד הפתעות- העולם שלי. מאחלת לכם קריאה מהנה! רוית רוד- עיצוב פנים והום סטיילינג 0542375570

rod@ayelec.com

ליצירת קשר השאר מספר ואחזור אליך!
הרשם לקבלת פוסטים ישירות למייל

חגיגה!

חגיגה!

שנה עברה, שנה חלפה.
נדמה כאילו רק אתמול אזרתי את האומץ ולחצתי על מקש ה"פרסם" בבלוג, בידיים רועדות ובדפיקות לב חזקות מהתרגשות, והוצאתי לאור פוסט בוסרי ומגשש- "התחלות חדשות"- הפוסט הראשון שלי.
הציפיה והחשש מהתגובות הן רגשות מובנים הנלווים לכתיבה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בבלוג פרטי ואישי, שהייעוד הראשוני והמקורי שלו היה מקום משלי לתת למחשבות, לרעיונות וליצירתיות דרור וביטוי בכתב, מעין יומן לייף סטייל אישי, שהפך לשמחתי הרבה למקור השראה לעוד רבים וטובים הקוראים את הבלוג באדיקות, שולחים קריאות עידוד וחיבוק מחזק מאחורי הקלעים, וממלאים אותי באנרגיות חדשות בכל פעם, ובגאווה קטנה בלב ש….קוראים אותי! כלל לא מובן לי מאליו.
יום הולדת שנה לך בלוג יקר שלי, וזו הזדמנות מצוינת לסקור את מה שעברנו יחד השנה.

כתבתי 21 פוסטים! אפילו אותי מפעימה הידיעה שיש לי כל כך הרבה מה לכתוב:)
חלקם היו מוצלחים יותר וחלקם פחות . המוצלחים עודדו אותי להמשיך, המוצלחים פחות לימדו אותי מה מעניין אתכם הקוראים, להשתפר, לקרוא את המפה ולהמציא את עצמי בכל פעם מחדש, ואני מודה על אותם פוסטים, בזכותם התפתחתי השנה.
הפוסט הנקרא ביותר היה "סיפורו של בית"- יותר מ-2000 כניסות!  זהו גם הפוסט הארוך, הרגשי, תהליכי והמפורט ביותר שלי, והיחיד שמתאר תהליך הום סטיילינג מתחילתו ועד כמעט סופו של פרויקט מאוד גדול.
שמחה וגאה על כך שהיה זה הפוסט הנקרא ביותר (ועל פיכם גם האהוב ביותר). פרויקט שלי שנעשה באהבה רבה, מלווה  ברגשות רבים, מדויק ותהליכי, ששינה אותי ואת שותפתי לתהליך- אותה לקוחה מקסימה, שבחרה בי לעצב לה ולמשפחתה בית והתחלה חדשה – וההבנה כי תהליך היצירה שלי ותוצאתו עניינו, לימדו והיוו השראה לאלה שנמצאים בתחילתו או בעיצומו של התהליך, מביאה לי סיפוק אדיר.
מבטיחה לכתוב עוד שכאלה (בתנאי כמובן שיגיע הפרויקט הנכון עם הפרטנרית הנכונה שתתן מקום לי ולמקצועיות שלי ותיתן דרור וחופש לספר את הסיפור דרך העיניים שלי).

מתוך הפוסט "סיפורו של בית". מאחורי הבית הזה עומד סיפור שלם של תהליך מדויק וארוך.
עיצוב וצילום: רוית רוד

אחד הפוסטים שעורר לא מעט תגובות הוא "הום סטיילינג- מוצר מדף?" פוסט העוסק בניסיון להעביר מסר בכל הקשור לתמחור העבודה שלנו מעצבי הפנים והסטייליסטים.  
יש בי צורך עז להציף על הכתב נושאים שאנו אנשי המקצוע דנים בינינו במפגשים מקצועיים. ההערכה למקצוע, ההבנה במה כרוך תהליך העבודה, ההכרה ביכולות המקצועיות שלנו, הבלבול הקיים בכל הקשור להבדלים בין אנשי המקצוע השונים (אדריכלים-מעצבי פנים- הום סטייליסטים).
אני אמשיך להעלות נושאים בוערים, לעשות סדר בדברים, להציף נושאים כמו ההבדל בין עיצוב פנים להום סטיילינג, או איך נוצרת השראה, איך מתמחרים ומדוע לא תוכלו לקבל הצעת מחיר לעבודת מעצב דרך הטלפון. הכל נעשה מתוך כבוד ואהבה רבה למקצוע שאני עוסקת בו בגאווה ובאושר רב, ואני מוצאת שקיימות לגביו אי הבנות והבנות מוטעות רבות.
מתוך הפוסט "הום סטיילינג- מוצר מדף?"
עיצוב וצילום: רוית רוד
 

לאחר עלייתו של הפוסט  הראשון לאוויר,  נרשמו לבלוג 11! קוראים, עובדה המעלה חיוך על פני בשעת כתיבת הפוסט הנוכחי.  וזאת משום שהמטרה הראשונית והכנה בכתיבת הבלוג לא היתה פרסומית או שיווקית, אלא כמקום להעלות את המחשבות והרעיונות העיצוביים שלי. הידיעה שאנשים נרשמים בכדי לקבל את הפוסטים ישירות למייל שלהם היממה אותי בתחילה. אני מודה לכל אחד ואחת מכם שנרשמו, שקוראים, שמגיבים (גם באופן אישי ופרטי).
היום, במלאת שנה לבלוג אני גאה לשתף שרשומים כבר מעל ל-200 קוראים. מחמם את ליבי. אני מבטיחה לכם שאמשיך לכתוב מהלב ומהבטן. אומנם אני מקבלת פניות לפרויקטים באמצעות הבלוג, אך מבחינתי זהו רק הדובדבן שבקצפת. המטרה האמיתית ממשיכה להיות מקום לשתף אתכם במחשבותי, ברעיונותי ובעבודתי, ואם כתיבתי מהווה השראה לכם הקוראים, השגתי את מטרתי!

סיכום מכובד לשנת כתיבה ראשונה ומעצימה.
מאחלת לכם ולי שנה נפלאה ונהדרת, מעוצבת, צבעונית, מאתגרת ומעצימה.
מאחלת לבלוג להמשיך לעניין ולייצר חומרים משובחים, ושבחגיגות השנתיים לכתיבתו אוכל לספר על 500 קוראים!!! (וכאן אני סומכת עליכם שתמשיכו להפיץ את הבשורה ולהמליץ לחבריכם על הבלוג שלי).לאן שלא תפנו- שתהיה לכם שנה טובה!
 

ואם בשנה חדשה עסקינן, כמו בשנה שעברה, אני מביאה כאן לפניכם רעיונות יצירתיים וקלים ליישום לעיצוב שולחן החג. רעיונות שאני מלקטת, שומרת ומדי פעם מיישמת בחגים ובאירועים חגיגיים אחרים:


עיצוב שולחן בהשראת הים

השנה במיוחד, כמה מתאים לעצב את שולחן החג עם מוטיבים מן הים. הקרבה של החג לחופש הגדול, הקיץ והחום עדיין בעיצומם, הילדים בוודאי אספו אין סוף צדפים ואבנים מיוחדות, ואין כמו שולחן החג כדיספליי מרהיב לאוספים הללו.
הילדים  ישמחו לתרום מכישוריהם ולצבוע את האוספים עם צבע ספריי, זהב הוא בהחלט צבע חגיגי, אך זה יכול להיות כל צבע העולה על רוחכם והמתאים לצבעים הנוספים שבחרתם לשולחן.

http://www.bodas.com.mx

טרנד הארגזים הישנים מגיע גם לשולחן החג.
הם פרצו בסערה לחיינו כמדפים, ארגזי אחסון חינניים ועוד, והנה גם על שולחן החג יש להם מקום של כבוד.
דרך מרעננת לעצב מרכז שולחן במראה כפרי ולא מחייב.

http://apracticalwedding.com

מרכז שולחן כל כך פשוט וקל ליישום, ויחד עם זאת מלא הוד והדר, מרשים וחגיגי.
את ריבועי הזכוכית הקטנים הללו ניתן לרכוש בחנויות הכל בדולר, באיקאה, בהום סנטר ואפילו בסופר.
במקרה הזה הכמות היא שעושה את האיכות!

http://www.weddingomania.com

לשולחן חג במראה שאבי שיק מהודר
מראה עם מסגרת כבסיס, גם מראה מרובעת תעשה את העבודה, הפמוטים לא חייבים להיות זהים בצבעם ובגודלם, אך רצוי שיהיו משופשפים ובמראה מיושן, בתוספת כמה נרות עבים, ומרכז שולחן החג נותן אמירה ברורה ויפיפייה.

http://lacomunapink.com/2012/09/17/centros-de-mesa-para-bodas/

בשנה שעברה השתמשתי ברעיון של צביעת המים בצבע מאכל. כוסות שתיה ישנות הופכות לקסם צבעוני ועדין. מדהים בפשטותו ובהרגשה החגיגית שמעניק.

http://uppersturtgeneralstore.com/party/rainbow-centrepiece
 
 
צבע מאכל באגרטל. שולחן החג שלנו 2012.
עיצוב וצילום: רוית רוד

מי אמר שחייבים מפה בהירה? גם המפה הכהה יכולה להראות חגיגית. בכל חנות יצירה ניתן למצוא רעיונות מקסימים לפיזור על שולחן החג, בתוספת שי קטן לכל סועד במרכז הצלחת (וכאן תנו לדמיון לעוף- עציץ קטן, צנצנת דבש קטנה עם שם האורח, מארז של תפוחים קטנטנים עגולים, אפילו פרח אחד בודד יעשה את העבודה).

http://cheapchichomedesign.blogspot.co.il/

ראש השנה הוא חג של אירוח, משפחה ואוכל טוב. בערב החג מנהג להגיש, בין שאר הקינוחים, עוגת דבש.
באופן אישי, איני נמנית עם אוהבי עוגות הדבש למיניהם, וכן בחג השני בו נמשיך לארח ולהתארח, מותר לחרוג מן המנהג ולהגיש מגוון עוגות נפלאות אחרות.
בין אם אתם המארחים או המתארחים הנקראים להכין עוגה, מתכון נפלא לעוגה מרעננת ומיוחדת, קיצית ורעננה שמתאימה לבוקר שלמחרת לצד כוס הקפה או לאירוח אחה"צ קליל על המרפסת. כך או כך, המתכון מנצח:

עוגת דובדבנים ושמנת (לשתי תבניות אינגליש קייק)

מיכל אחד של שמנת מתוקה.
גביע אחד של שמנת חמוצה.
כפית אחת של תמצית וניל.
שלוש ביצים טריות.
כוס וחצי של סוכר.
רבע כפית של מלח.
כוס אחת של קמח תופח.
כוס וחצי של דובדבנים ללא גלעינים מצנצנת.

אופן ההכנה:
בקערה גדולה טורפים יחד, במטריפה ידנית, שמנת מתוקה, שמנת חמוצה, סוכר, ביצים, תמצית וניל ומלח.
מוסיפים קמח וטורפים עד לקבלת תערובת חלקה ומעט דלילה.
מערבבים פנימה את הדובדבנים.
יוצקים לשתי תבניות אינגליש קייק משומנות ומקומחות .
אופים בתנור בחום של מאה ושמונים מעלות במשך כ ארבעים וחמש דקות.
לסיום, בודקים אם העוגה מוכנה על ידי נעיצת קיסם בעוגה .
כאשר הקיסם יוצא עם פירורים לחים מעט,העוגה מוכנה.

בתיאבון !


אחרי שהקדשנו תשומת לב לעריכת וסידור השולחן ולעוגה מוצלחת, האם חשבתם על מתנה לחג?
שובר מתנה לשעת ייעוץ הום סטיילינג מתאים בדיוק לפתיחת השנה. זו תקופה נפלאה לעשות REFRESH לבית, ולהעניק ליקרים לכם מתנה מעוצבת, אישית ומקורית.
את השובר ניתן לרכוש באמצעות פניה אלי במייל: rod@ayelec.com.
השובר ישלח אליכם באריזה חגיגית.

וכמובן שלא שכחתי- הזוכה בהגרלה החגיגית בשעת ייעוץ הום סטיילינג ממני בביתה היא: קרן לבנה גלעדי מראשל"צ.
קרן, אני בדרך אלייך!מבטיחה להעלות תמונות מהמפגש. בטוחה שיהיה נפלא!

אני יוצאת לחופשה קצרה מכתיבת הבלוג. מנוחה, התרעננות, צבירת השראה וכוחות מחודשים.
מיד לאחר החגים מבטיחה לשוב עם שלל חדש של פוסטים במיוחד בשבילכם.

שתהיה שנה טובה, חזרה קלה לשגרה ולשנת הלימודים.

שלכם באהבה,
רוית

תגובות

תגובות

6 מחשבות על “חגיגה!”

 1. ליאת חסון

  כשמו כן הוא, בלוג חגיגה!
  נהנת ממך כל פעם מחדש.
  המשיכי להאיר את ענינו ולמלא אותנו בהשראה.
  מזל טוב ועד 120 לבלוג המקסים שלך!

 2. מזל טוב!
  איזה כייף לזוכה, קיוויתי שזו תהיה אני:)
  תודה עבור הרעיונות לעיצוב השולחן. איישם את צבעי המאכל.

 3. אכן חגיגה. גם לעיניים וגם לנשמה. הבלוג משתבח והולך כמו גם עבודותיך בשטח

 4. איריס יניב

  מזל טוב לבלוג הנפלא וליוצרת המקסימה!
  שנה טובה, יצירתית ומלאת פוסטים!

 5. איזה יופי. איזו חגיגה ! הדרך שעשית מפוארת ומגדילה אותך ככותבת ואותנו, כנשים סקרניות, שנכנסות לחנות ממתקים מעוצבת ורוצים לקחת מכל הבא ליד.

  נחכה, רוית, לשובך אחרי החגים.

  שנה טובה וחג שמח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים בבלוג:

דילוג לתוכן