fbpx

נעים להכיר
שמי רוית רוד, אמא לשלושה מקסימים,  מעצבת פנים והום סטיילינג, מרצה, בלוגרית ומנטורית למעצבים מתחילים.

אני שמחה לחלוק איתכם הקוראים את אהבתי הרבה לעיצוב ולייף סטייל, ולפתוח לכם צוהר לעולם קסום של עיצוב משובח, צבע, חומר, השראה, כלים ועוד הפתעות- העולם שלי. מאחלת לכם קריאה מהנה! רוית רוד- עיצוב פנים והום סטיילינג 0542375570

rod@ayelec.com

ליצירת קשר השאר מספר ואחזור אליך!
הרשם לקבלת פוסטים ישירות למייל

עיצוב- עניין של טעם

עיצוב- עניין של טעם

ביקור בחנות רהיטים מקסימה, היתקלות בספת קטיפה ירוקה, פוסט בפייסבוק שגרר אחריו לא מעט תגובות. כל אלה גרמו לי לחשוב. עיצוב הוא לחלוטין עניין של טעם. תסכימו איתי?

 

ספת קטיפה ירוקה. לא רווח, לא שכיח ולכן לא קונבנציונלית. www.seasonincolour.com
ספת קטיפה ירוקה. לא רווח, לא שכיח ולכן לא קונבנציונלית.
www.seasonincolour.com

בוקר חם ופנוי הביא אותי לנסיעה של 45 דק' לקריית ענבים לחנות רהיטים מיוחדת במינה בשם האסם- בית עיצוב יוצר. זו לא הפעם הראשונה שאני מבקרת בה. וכמו בכל חנות שאני נכנסת אליה, גומעת את השלל המוצע, עד שעיני ננעצו בספת קטיפה ירוקה, מרשימה ומיוחדת, כזו שלא רואים בכל חנות.

אז צילמתי אותה, כי אני פשוט חייבת לצלם כל דבר, והעליתי אותה לפייסבוק מלווה בשאלה- "האם הייתם מכניסים אותה הביתה?"  שרשרת תגובות ארוכה החל מ "לגמרי, צבע מדהים", "שתבוא עכשיו", "הצגה אמיתית" ועוד,  וכלה ב"לאבו מאזן אולי", "מזעזעת" ו"אין מצב". קיצוני משהו, לא? האם העדפותינו בעיצוב הן על סקאלה של לא מוחלט או התלהבות עד השמים?  אף לא תגובת אמצע כמו "נחמדה", "מעניינת" "דורשת עיכול" או "צריכה לישון על זה".

 

הספה המדוברת מבית "האסם". צילום: רוית רוד

ספת הקטיפה הירוקה המדוברת מבית "האסם".
צילום: רוית רוד

 

הקיצוניות הזו שבתגובות גרמה לי לחשוב. נכנסתי שוב לקרוא את התגובות, ושמתי לב שרוב קריאות ההתפעלות הגיעו ממעצבות והפחות נלהבות (בעדינות) הגיעו ברובן מהקהל הרחב. האם עצם העובדה שאנו עוסקות בעיצוב גורמת לנו להיות יותר פתוחות  לעיצוב שאינו קונבנציונלי? התשובה ברורה. השאלה היא איך להעביר את זה הלאה ללקוחותינו, בכדי שהבתים אותן אנו מעצבות יהיו בעלי מעוף, מיוחדים, בעלי אמרה וחותמת אישית ועדיין ישקפו את לקוחותינו נאמנה. כי הרי הכי חשוב בסופו של דבר שבעלי הבית ירגישו בבית.

 

כי בכמה וכמה פרוייקטים ממש רציתי לצבוע את התקרה וזה היה קשה לעיכול וכי פחדו שזה יקטין או ינמיך. בעיני צביעת התקרה מייצרת עניין ויכולה להעניק תחושת ביטחון ומשהו עוטף. www.theblogdeco.com
כי בכמה וכמה פרוייקטים ממש רציתי לצבוע את התקרה וזה היה קשה לעיכול וכי פחדו שזה יקטין או ינמיך. בעיני צביעת התקרה מייצרת עניין ויכולה להעניק תחושת ביטחון ומשהו עוטף.
www.theblogdeco.com

מה זה קונבנציונלי? לפי המילון זהו דבר שאינו חורג ממה שמקובל, רווח, נפוץ, רגיל.  עיצוב לא קונבנציונלי לדעתי הוא לאוו דווקא עיצוב מחוץ לקופסה.  מספיק שהספה תהיה בצבע שאינו שכיח, ששילוב הצבעים יהפוך פרט לצבעוני שחורג מהמקובל, שסגנון צביעה יהיה קצת קשה לעיכול, שהחומר ממנו עשוי הפרט יהיה כזה שטרם ראינו ואיננו רגילים אליו. מספיק לצאת מעט מהמוכר בכדי שהוא יהפך ללא קונבנציונלי בעיני מרבית בני האדם.

 

כורסת פונפונים צבעוניים מישהו? הכי לא קונבנציונלי. מה שבטוח, יוציא קריאת תדהמה או התפעלות ותהווה מוקד עניין בבית. www.ploefff.wordpress/tag/pompommer
כורסת פונפונים צבעוניים מישהו? הכי לא קונבנציונלי. מה שבטוח, תוציא קריאת תדהמה או התפעלות ותהווה מוקד עניין בבית.
www.ploefff.wordpress/tag/pompommer

אנחנו מדינה קטנה וכולנו רוצים את מה שיש לשכן. זה נכון במקרה של אי במטבח בכל מחיר למרות שזה סותם וחוסם את המעבר למטבח, אי אפשר לפתוח את המקרר ושלא נדבר על זה ששכחנו להשאיר מקום לפינת האוכל, כשהגיעו שולחנות הטיפה כמעט בכל בית שני ראינו אותם, ספה אפורה היא הלהיט התורן גם אם אנחנו קצת יותר צבעוניים בנפשינו ויש לי עוד המון דוגמאות אבל לא אלאה אתכם.

 

על ספת קטיפה כתומה הייתם חושבים? בשילוב עם הקיר האפור והרצפה הלבנה זה נראה בכלל לא רע. תלוי בתפאורה מסביב. www.seasonincolour.com
על ספת קטיפה כתומה הייתם חושבים? בשילוב עם הקיר האפור והרצפה הלבנה זה נראה בכלל לא רע. תלוי בתפאורה מסביב.
www.seasonincolour.com

אז החלטתי לנקוט פעולה ולהעלות לדף העיסקי שלי בכל שבוע פוסט עם תמונה של עיצוב לא קונבנציונלי. לא כי אני הופכת למסיונרית של עיצוב מעט אחר, לא כי אני חושבת שאני, הקטנה, אצליח לחולל פה מהפכה, רק בכדי לפתוח את הראש ואת הלב. כי בסופו של יום, לרובינו נטייה ללכת על בטוח בעיצוב הבית, ובצדק, היות ומדובר בהוצאה לא קטנה בלשון המעטה, והפחד שמא ימאס מלווה אותנו בבחירות שלנו. אבל בטוח יש מקום שבו נוכל קצת להעיז, להביא את עצמינו לידי ביטוי בקטנה או בגדול, כל שנדרש הוא להתנתק מהרעש שם בחוץ, מהשפע המבלבל, ממה שקנו השכנים ממול, ממה שהעלו חברי הקבוצה "בריאים על עיצוב" בפייסבוק. להיות נאמנים לעצמינו, להעדפותינו האישיות, למה שמאפיין אותנו ואת בני ביתינו, למשמעות של המילה בית עבורינו. ואם זו ספת קטיפה ירוקה, אז למה לא בעצם? ככל שנחשף לעיצוב קצת אחר, כך נגיע לאמת הפנימית שלנו.

 

ואולי בא לי לישון בתוך כל הרעש הויזואלי הזה? ולהרגיש שאני הכי בת"א. לא בטוחה שבמינון הזה, אבל גרפיטי בבית זה בהחלט מעניין. www.dailymail.co.uk
ואולי בא לי לישון בתוך כל הרעש הויזואלי הזה? ולהרגיש שאני הכי בת"א.
לא בטוחה שבמינון הזה, אבל גרפיטי בבית יכול להיות מעניין. עניין של טעם.
www.dailymail.co.uk

מזמינה אתכם לעקוב בימי שלישי אחרי הפוסטים הלא קונבנציונליים בדף העיסקי שלי

ובפעם הבאה שתתקלו באחד כזה, לפני שאתם יורים "מזעזע", תחשבו על "לא לטעמי". כי בסופו של יום, עיצוב הוא עניין של טעם.

 

שתי ציפורים במכה: גם תקרה צבועה וגם פרקט צבעוני. או שנאהב או שלא, מה שבטוח יש פה אימרה ברורה של האנשים שגרים בבית. www.mydomaine.com
שתי ציפורים במכה: גם תקרה צבועה וגם פרקט צבעוני. או שנאהב או שלא, מה שבטוח יש פה אימרה ברורה של האנשים שגרים בבית.
www.mydomaine.com

ואתם, קונבנציונליים או לא? מה דעתכם על עיצוב קצת אחר? שתפו אותי. נהנת לקרוא תגובותיכם.

ועד הפוסט הבא

שלכם באהבה,

רוית

 

 

תגובות

תגובות

5 מחשבות על “עיצוב- עניין של טעם”

  1. אני הכי קונבנציונלית. איקאה וכאלה. אין ספק שמי שלא עוסק בתחום, קשה לו לראות את מה שרואה איש המקצוע. ברור לי, שאם יום אחד אשכור שרותי מעצבת, חלק מהעניין יהיה שיהיה בית קצת אחר ומעניין יותר ממה שאני מסוגלת.

  2. זהבה אלון

    המון תעוזה. המון צבע. מאד שונה. מאד מיוחד. מאד מעניין. איזה כייף לראות אותך קצת מתפרעת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים בבלוג:

דילוג לתוכן